Ez mindenkit érint: történelmi jelentőségű technológiát vizsgálnak a kiskorúak védelmében
Több kontinensen és szektorban is lavinát indíthat el a döntés.
Az internet néhány napja hírül adta, hogy elhunyt az 1985-ös szépségkirálynő, Molnár Csilla édesanyja.
Fotó: MTI Fotó: Varga György
„Alapesetben egy negyven évvel ezelőtti bulváreseményhez kapcsolódó, egy idős asszony haláláról szóló hírnél érdektelenebb kevés van. Mifelénk azonban ritka az »alapeset«.
A 17 éves balatoni lányt egyszeriben ismerte meg az ország, amikor sok-sok évtized után először a haldokló szocializmus megengedte, hogy egy afféle burzsoá csökevényként számon tartott szépségkirálynő-választást tartsanak. A tévé közvetítésén keresztül milliók látták (ne feledjük, akkoriban összesen két csatorna létezett, sem műholdas-, sem kábel adás éppen úgy nem volt, mint a még fel sem talált internet), amint a magas, gyönyörű, kora dacára felnőtt nőnek látszó lány fejére teszik a koronát. Már ez önmagában erős média- és közfigyelmet generált, ám amikor egy esztendő múltán Csilla öngyilkos lett, az tovább fokozta az érdeklődést; másfelől pedig újabb évekre elkaszálta a hasonló megmérettetéseket, amikre aztán majd csak a rendszerváltás után került sor.
1982-ben édesapám cégének »vállalati nyaralójában« töltöttünk két hetet Fonyódon. Ez a szocializmusban úgy nézett ki, hogy a munkahely bérelt valahol egy apartmant, ahová a dolgozó kedvezményes beutalót kaphatott. Az étkezést pedig úgy oldották meg, hogy kuponokat adtak, amiket egy meghatározott étteremben lehetett leenni. Esetünkben a vasút túloldalán, egy kis családi vendéglőről volt szó, oda jártunk át ebédelni minden nap. Egy kedves házaspár volt a tulajdonos, akik két kamasz gyerekükkel, a nagyobb lánnyal és a fiatalabb fiúval maguk szolgáltak fel. Szüleim hosszasan beszélgettek is velük, én pedig egy tizennégy éves fiú heves érdeklődésével néztem a gyönyörű kislányt, aki a rántott húsomat hozta. Idősebbnek gondoltam magamnál, így beletörődtem a nyaralás idejére a teljesen reménytelen, plátói szerelembe. Pedig, mint később kiderült, egy évvel fiatalabb volt. Ő volt ugyanis Molnár Csilla Andrea, akit a vállalati üdülésünk után három esztendővel a szülei beneveztek a szépségversenybe. S noha a környékbeliek némi kárörömmel beszélték maguk között, hogy a helyi fordulókat ugyan sikerrel veszi a lány, mert a papa agilis és befolyásos személyiség, de a megyei döntőn majd elhasal.”